Mokymai „Jei negali pakeisti situacijos, pakeisk požiūrį į ją“

Šeduvos kultūros ir amatų centre surengta neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymų programos I-oji dalis. Šios programos siekiamybė – suteikti žinių apie pozityvaus mąstymo naudą, emocijų valdymą. Vyresnio amžiaus žmonės turėjo galimybę susitikti su rašytoja, poete, skaitove, psichologe Laima Petroniene ir dailininke, dizainere, vilnos vėlimo meistre Oksana Graužiniene. Vyko unikali autorinė Laimos terapija su trijų knygų pristatymu. Autorė mintinai deklamavo savo kūrybos eiles, leisdama prisiliesti prie jos išgyvenimų. Kaip pati sakė esanti praėjusi pragarą ir pabuvojusi rojuje. Išgirdome daug patarimų kaip valdyti situacijas, kaip save nuteikti teigiamai, kaip save pamilti. Emocijas sustiprino tibetietiško dubens bei afrikietiškos kalimbos skambesys. L. Petronienė prieš tris metus įkūrė asociaciją „Laimės versmės“. Organizuoja meninius, kultūrinius, sveikatingumo renginius, mokymus, vakarones, stovyklas, festivalius Lietuvoje ir užsienyje. Jos renginiai skirti pakylėti žmogaus dvasią, atrasti visapusišką laimę, ugdyti žmogaus dvasinę ir fizinę sveikatą. Daugelis mokymų dalyvių įsigijo Laimos Petronienės knygas: „Tai – kaip sodų žydėjimas“, „Tu – tai viskas“, „Tik prisimink -juk tu esi šviesa“.
Oksana Graužinienė yra poetės Laimos knygų viršelių dizainerė, dailininkė ir puiki vilnos vėlimo meistrė. Judviejų terapija buvo skirta visam kūnui – ausims, uoslei, lytėjimui, judesiui. Užsiėmimo metu Oksana supažindino su vilnos savybėmis, pademonstravo savo kūrybos vilnos gaminius. Mokymų dalyviai išmoko velti vilną, gamino vilnonius karolius ir akmenukus, vėlė ploną audinį, kurį galima naudoti rūbų ir papuošalų gamybai.
Kartu su viešniomis aplankėme Žydų kapines, šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčią, Šeduvos malūną.
Mokymai ir bendravimas su lektorėmis visiems paliko neišdildomų įspūdžių, sustiprino bendrystės jausmus, paskatino siekti žinių, domėtis ir pažinti.
Organizatoriai ir mokymų dalyviai dėkojame Radviliškio rajono savivaldybei už mokymų programos finansavimą. FOTO: https://photos.app.goo.gl/5C59jaAJ1sorBVgy9

ŠKAC informacija