MIZANSCENA 2019

Šeduvos kultūros ir amatų centre kovo 22 d. 18 val. vyks penktasis mėgėjų teatrų festivalis ,,Mizanscena“. Spektaklius vaidins:

Alksniupių kultūros namų mėgėjų teatras „Pilnatis“. Pagal Vydūną ir N. Hilą „Pergudrauti  velnią“. Režisierė Laima Didžbalienė.

Estetiškos dekoracijos, rūbai, įdomi scenografija. Nepriekaištingas garso takelis ir aktuali kompiuterinė vizualizacija spektakliui suteikia šiuolaikiškumo ir svorio. Žiūrovams užduotas klausimas, į kurį privalome atsakyti kiekvienas ir pats sau

Teatrui 15 metų, sukurtą 15 spektaklių. Dalyvauta daugybėje festivalių, konkursų, respublikinės „Atspindžių“ šventės laureatai ir diplomantai. Teatro ir režisierės iniciatyva Alksniupiuose kasmet vyksta respublikinė mėgėjų teatrų šventė „Rampos šviesa“.

 

                      Klaipėdos regos ugdymo centro socialinio ugdymo skyriaus teatro trupė ,,Palėpė“. Wladislavo Koziebrodskio „Dėdė atvažiavo“.  Režisierė Danutė Marcelė Balčiūnienė, muzika  Loretos Aukštuolienės.

Tai linksmas, nuotaikingas pasakojimas apie apgaulę ir pinkles bei visas problemas ir nesutarimus išsprendžiančią meilę.

Trupė suburta 2009 m. Kasmet sukuriama po spektaklį, ar muzikinę kompoziciją. Tarptautiniame neįgaliųjų teatrų festivalyje – konkurse „Begasas“ laimėtas pagrindinis prizas, konkurse „Aš muzika daina ir meile dalinuosi“- laureatai. Pernai buvo pakviesti vaidinti Respublikos Seime.

 

                      Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras ,,Skruzdėlė“. K. Anderseno „Mergaitė su degtukais“. Režisierė Daiva Kiršgalvienė.

Teatrui 25 metai. Pastatyti 28 spektakliai. Jie – apžiūros „Šimtakojis“ daugkartiniai laureatai ir diplomantai, jiems suteikta II kategorija. Teatro dalyviai yra kultūrininkų pagalbininkai. Jie patys dažo ir gamina dekoracijas, ieško ir siuva kostiumus, kuria afišas, filmuoja, tvarko teatro archyvą, savanoriauja renginių metu, veda koncertus, kitus renginius, dalyvauja projektinėje veikloje. Žymiausiais teatrinis įvykis Paįstryje – tarptautinis teatrų festivalis „Tiltai“.

 

                      Vilkaviškio kultūros centro mėgėjų teatras „Gluosnė“. Ivan Menchell „Kapinių klubas“. Režisierė Daiva Kasulaitienė

Tai linksmai graudi istorija apie tris laike užstrigusias moteris. Palaidojusios savo vyrus jos  reguliariai susitinka, kad vis prisimintų juos ir taip  nuolat aitrintų  senas, niekaip neužgyjančias žaizdas. Viena iš trijulės aktyviai bando nutraukti šio nelegalaus „Kapinių klubo“ veiklą, bet likusios tam aktyviai priešinasi…Ypač aktyviai savo teisę kentėti gina Dorisė. Pastatyme gausu gilių,  jautrių temų, tačiau ne paskutinę vietą ten užima  moteriškas žaismingumas bei  savitas humoro jausmas…

Teatrui 9 metai. Kasmet pastato vis po naują spektaklį. Jie- projektų ,,Po paupio gluosniais“, „Teatrališkas Pilviškių pavasaris“, „Paluobių pagirys“, „Atžalynas“ dalyviai, apžiūros „Atspindžiai“ diplomantai.

Visi svečių teatrai dalyvavo 2018 m. pasaulio lietuvių dainų šventės ,,Vardan tos…“ teatro dienoje „Sau, tautai, žmonijai“.

Festivalio vedėjai – Šeduvos senosios pilies šeimininkai – Livita Tvarevičienė ir Vitaras Skromanas pristatys teatrus, bet ir žais su publika. Per pertraukas kvies vaišintis karališka arbata, „pipiernikais“, surengs labiausiai patikusio mėgėjų teatro, aktorės ir aktoriaus, bei žiūrovų prizo rinkimus.

ŠKAC informacija