Paskaita ,,Jei negali pakeisti situacijos, pakeisk požiūrį į ją“

Spalio 16 d. Šeduvos kultūros ir amatų centre vyko neformalaus suaugusiųjų švietimo ugdymo mokymų antroji dalis – lektorės Lidijos Laurinčiukienės paskaita, tema „Jei negali pakeisti situacijos, keisk požiūrį į ją“.
Lidija Laurinčiukienė – lektorė, švietimo ir verslo konsultantė, nepriklausoma žurnalistė. Jau daugiau nei 15 metų veda seminarus ir konsultuoja verslo įmones, švietimo organizacijas, valdžios institucijų darbuotojus bei politikus, jaunimo organizacijų narius, nevyriausybines organizacijas, moksleivius, jų tėvus, organizuoja ir veda apskritojo stalo diskusijas, moderuoja renginius. Su įvairiomis organizacijomis yra parengusi daugiau kaip dešimt įvairių leidinių – yra jų sudarytoja ir bendraautorė. Kartu su kūrybinėmis grupėmis kuria mokomuosius filmus švietimui ir verslui. Turi 15 metų darbo įvairiuose Lietuvos universitetuose patirtį. 2010 metais Lietuvos studentų išrinkta „2010 metų geriausia Lietuvos dėstytoja“.
Ekonominiai, politiniai, socialiniai pokyčiai meta naujų iššūkių žmogui. Jis turi būti pasirengęs juos priimti ir valdyti save įvairiose situacijose, idant galėtų išlaikyti vidinę pusiausvyrą ir gyventi harmonijoje su savimi ir savo aplinka. Lektorė pateikė daug pavyzdžių, kai pakeitę požiūrį į problemą, žmonės rasdavo motyvaciją ir tapdavo laimingesni bei sveikesni. Buvo kalbama temomis: kaip įveikti katastrofinį „tunelinį“ siaurą mąstymą? Kaip nesusigraužti dėl smulkmenų, atrodančių it dramblys? Kaip „pasigaminti“ kitus požiūrio į problemą rėmus, kaip išsilaisvinti iš išankstinių nusistatymų, kaip praskaidrinti savo gyvenimą?
Pertraukos metu lektorę supažindinome su Šeduvos lankytinomis vietomis: šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia, Žydų kapinėmis, Retromobile muziejumi.
Kultūros ir amatų centro darbuotojai ir paskaitos lankytojai nuoširdžiai dėkoja Radviliškio r. savivaldybei už projekto finansavimą.

Atsiliepimai facebook‘e:
,,Saulėtas trečiadienis ŠKAC-e🥰 Seminaras Šeduvos kultūros ir amatų centre. Apie sau ant galvų užsidėtus mąstymo rėmus ir išsilaisvinimą iš jų!🥰 Ir ne tik seminaras buvo. Dar ir įspūdinga ekskursija po Šeduvą🥰. Dar – dovana man: susitikimas su mano istorijos mokytoja Elena Bičkauskiene, kuri vakar buvo mano mokine❤ Elytė mane mokė istorijos Šiaulių Juliaus Janonio vidurinėje mokykloje. Jos mokėjimas sudominti istorija tapi mano pasirinkimu – iš aš studijavau istoriją, kuri tapo mano didžiausiu gyvenimo hobiu! Ačiū Izolina Stanulienė, Livita Tvarevičienė, Evelina Stalginė – Jūs man sukūrėte šventę❤ Ačiū mano mokytojai, Elytei, kuri dar vakar buvo nuostabi gidė❤“ (Lidija Lauriniukienė)

FOTO:  https://photos.app.goo.gl/2nV6P7pT2EdjMouw6