Siuvinėtų paveikslų paroda

Tradicinę Žolinės eiseną šiemet lydėjo ne žirgai, o su meile naujam gyvenimui prikelti senoviniai automobiliai, vadinami „vabalais“.

Užvažiuojamuose namuose atidaryta siuvinėjimo kryželiu paroda. Čia savo darbus pristatė šiaulietė Zita Beinoravičienė ir jos anūkė keturiolikametė Benita Ulytė.
Parodos lankytojams jos pasakojo ne tik apie meilę siuvinėjimui, bet ir apie šio hobio užkulisius.
Rimanto Petriko FOTO >>

„Štai, paveikslas su arkliu, siuvinėtas apie metus. Jo vertė, sudėjus darbą, siūlus, rėmus, siektų apie pusantro tūkstančio eurų. Čia yra ketvirtis milijono dygsnių. Daug, tačiau tai – malonumas. Negaila nė vieno cento“, – pasakojo Z. Beinoravičienė, niekuomet neparduodanti savo darbų.
Savo kūrinius moteris dovanoja vaikams, draugams, puošia savo namus. Jos pėdomis sekanti anūkė, siuvinėti pradėjusi vos septynerių, neslėpė, kad tai – puiki proga pasibūti su močiute: „Pamenu, norėjau išmokti megzti, tačiau taip ir neišmokau, tad kartu su močiute siuvinėju. Pirmasis mano darbelis, kaip dabar pamenu, buvo niekam tikę pingvinukai. Nors tai ir nelabai vykęs darbas, jį pasilikau atminimui“. Puikiai besimokanti paauglė, „Dainų dainelės“ laureatė, sako, kad kai kurie draugai stebisi tokiu jos pomėgiu, tačiau siuvinėjimas jai kur kas mielesnis, negu laikas prie kompiuterio ar televizoriaus.

Daugiau FOTO čia >>