Lietuvos mėgėjų teatrų festivalis ,,Nukrito lapas auksinis – 2019“


FOTO:  https://photos.app.goo.gl/VKbfTbBzBbNCvbQ38
Spalio 19 d. Šeduvos kultūros ir amatų centre vyko Lietuvos mėgėjų teatrų festivalis. Vedėjos -Ponia Rozalija (Izolina Stanulienė) ir tarnaitė Leokadija (Livita Tvarevičienė) pristatė šventės svečią – Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoją Justiną Pranį. O šis pristatė ir pasveikino naująjį kultūros ir amatų centro direktorių Vaidotą Katutį. Festivalyje vaidino trys mėgėjų teatrai. Kaimynai – Lietuvos mažosios kultūros kultūros sostinės atstovai – Baisogalos kultūros centro mėgėjų teatras, švenčiantis kūrybinės veiklos 30 – metį. vaidino Stasio Žemaičio komediją ,,Jaunikis iš Kauno“. Kolektyvo vadovė ir režisierė Vilija Kaščionienė.
Kol buvo keičiamos dekoracijos, žiūrovai žaidė teatrą – vaidino intermediją. Kiti vaišinosi arbata ir ,,pipiernykais“. Už improvizacijas naujieji artistai gavo kvietimus ir galės nemokamai aplankyti muziejų ,,Retromobile“.
Aukštaitijos atstovai – Kupiškio kultūros centro Unės Babickaitės teatras suvaidino spektaklį pagal K. Ostrauską ,,Vaižgantas“. 2019 metai Lietuvos Seimo yra paskelbti Vaižganto metais, tad minėdami Vaižganto 150- metį sulaukėme kupiškėnų dovanos. Unės Babickaitės vardo teatras gyvuoja trisdešimtmetį, jo režisierė, teatro įkūrėja Nijolė Ratkienė. Šį spektaklį ji kūrė kartu su režisieriumi, aktoriumi Jonu Buziliausku. Pastarasis atliko pagrindinį Vaižganto vaidmenį.
Iš Suvalkijos atvykęs Kalvarijos kultūros centro teatras ,,Titnagas“, kuriantis jau 45 metus, parodė P. Činariovo komediją ,,Brangusai pabučiavimas“. Apie šį unikalų teatrą yra parašyta knyga „Kalvarijos krašto teatras šimtmečio vygėj“, kurios sudarytojų redakcijoje yra ir teatro ,,Titnagas“ režisierius Kęstutis Krasnickas.
Visiems teatrams direktorius V. Katutis įteikė padėkos raštus ir atminimo dovanas.

ŠKAC info