Liepos 6-ąją Šeduvoje buvo švenčiama Valstybės diena.


Liepos 6-oji.

Liepos 6-oji.

Liepos 6-ąją Šeduvoje buvo švenčiama ne tik Valstybės diena, bet ir tęsiamas renginių ciklas „Iš kartos į kartą“, skirtas poeto Vytauto Mačernio šimtmečiui. Susirinkusius sveikino Šeduvos miesto seniūnė Edita Mančiauskė bei Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Justinas Pranys. Jie pasidžiaugė, kad visi kartu susitelkę minime Liepos 6-ąją, pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo Mindaugo karūnavimo dieną, nes būtent liepos 6-osios istorinis įvykis tapo mūsų valstybės atskaitos tašku, vertybiniu pagrindu, į kurį žvelgdami po ilgų šimtmečių, semiamės vienybės bei stiprybės.
✨Renginį pradėjo Šeduvos kultūros ir amatų centro darbuotojai, Alksniupių suaugusiųjų šokių kolektyvas „Alksna“, Šeduvos gimnazijos šokių studijos „Vaivorykštė“ šokėja Juta Juškaitė. Jie atliko publicistinę-poetinę kompoziciją „Baltoji vizija. Poeto kūrybinį kelią – laiškus, nuotraukas, leidinius surinko Šeduvos bibliotekos darbuotojos, kuriuos eksponavo kilnojamoje parodoje „Vizija – tai mano turtas, svajonė – tai mano dabartis, praeitis ir ateitis“.
🎶Koncertinę dalį „Apie meilę rimtai ir žaismingai“ atliko aktorė Nijolė Narmontaitė bei instrumentinė grupė, kurioje skambėjo romantiški kūriniai apipinti aktorės Nijolės Narmontaitės neblėstančiu humoru.
🇱🇹21 val. aktorė Nijolė Narmontaitė priminusi, kad akcija „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ tai mūsų lietuvybės jungtis, pakvietė visus drauge su Šeduvos kultūros ir amatų centro soliste Evelina Stalgiene sugiedoti valstybės himną.
Po koncertinės dalies aktorė pristatė savo naujausią knygą „Aktoriai ir(gi) skanėdos“, kuri netrukus pasirodys knygynuose.
⚜️Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio r. savivaldybė.
Už renginio įamžinimą dėkojame Rimantui Benaičiui.🌷🌷🌷

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose:

Uždaryti
Skip to content