Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Šeduvoje


Kovo 11-ąją iškiliai asmenybei – Emilijai Brajinskienei, Šeduvos miesto seniūnijos iniciatyva atidengtas suolelis Laisvės aikštėje, Sąjūdžio metais Šeduvos Babos rankomis pasodinto ąžuolo šešėlyje. Suolelį atidengė bei prisiminimais apie Emiliją Brajinskienę dalinosi Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis ir Šeduvos miesto seniūnijos seniūnaitis Kostas Dočkus.
Šeduvos baba vadinama Emilija yra viena žymiausių visoje Lietuvoje tradicinės kultūros pateikėjų, užrašytojų ir skleidėjų. Įvairus šios neeilinės asmenybės sukauptas paveldas jau užfiksuotas, paskelbtas knygose, garso ir vaizdo leidinių pavidalu. Šis paveldas didžiulis, įvairus ir vertingas – tai pasakos, sakmės, legendos, pasakojimai ir pasakojamoji tautosaka, muzikiniai ir vaizdo įrašai.
🌿Ant simboliško Babos suolelio yra ženklas – QR kodas, kurį nusiskenavus mobiliaisiais telefonais galima paklausyti Emilijos papasakotų legendų, kurios puikiai atspindi tradiciją ir yra itin vaizdingai, išraiškingai senąja šeduvių tarme papasakotos.
🎶Po suolelio atidengimo ceremonijos visi skubėjo į Šeduvos kultūros ir amatų centrą, kur vyko šventinis minėjimas – koncertas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir solidarumo su Ukraina dienai. Šventinį koncertą dovanojo Šeduvos kultūros ir amatų centro meno mėgėjų kolektyvai ir svečiai – aktorius Giedrius Arbačiauskas bei violončelininkė Agnė Arbačiauskienė. 🎵🎼
📸Nuotraukos Sigito Mikučio.

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose:

Uždaryti
Skip to content