Spalio 2 dieną, vykdant projektą „Jei negali pakeisti situacijos, pakeisk požiūrį į ją“, buvo organizuota vilnos vėlimo edukacija, kurios metu dalyviai išbandė šlapios vilnos vėlimo techniką ir mokėsi nusivelti sagę.
Ši edukacija skirta skatinti kūrybiškumą, ugdyti rankdarbių įgūdžius bei suteikti galimybę dalyviams atrasti alternatyvių būdų išreikšti save ir išvengti kasdienio streso.
Vilnos vėlimas yra senovinė rankdarbių technika, kurioje naudojamos natūralios vilnos pluoštai. Edukacijos metu dalyviai mokėsi, kaip tinkamai pasiruošti vilną, kokius įrankius naudoti ir kokių metodų laikytis, kad iš vilnos suformuotų originalią ir unikalią sagę. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę išbandyti įvairius dizainus ir spalvų derinius, kad jų sukurta sagė atspindėtų individualų stilių ir asmenybę.
Šios edukacijos tikslas ne tik išmokyti techninių įgūdžių, bet ir ugdyti pozityvų požiūrį į kasdienes situacijas bei skatinti saviraišką per kūrybą. Edukacinio užsiėmimo metu buvo pabrėžta, jog, net jei negalime pakeisti tam tikrų aplinkybių, mes galime keisti savo požiūrį į jas, rasti būdus, kaip pasinaudoti iššūkiais kaip kūrybine galimybe.
Dalyviai buvo patenkinti ne tik gautu rezultatu – asmeniškai nusivelta sage, bet ir pačiu procesu. Jiems buvo suteikta erdvė kūrybiniam bendradarbiavimui, atsipalaidavimui bei saviraiškai, o tai prisidėjo prie geresnės emocinės savijautos. Toks užsiėmimas puikiai atitiko projekto idėją – keisti požiūrį į sudėtingas situacijas ir jas paversti teigiamais, kūrybingais potyriais.
Projektą iš dalies finansuoja Radviliškio rajono savivaldybė.