ŠKAC Alksniupių kultūros namų šokių kolektyvas „Alksna“

ŠKAC Alksniupių kultūros namų šokių kolektyvas „Alksna“

ŠKAC Alksniupių kultūros namų šokių kolektyvas „Alksna“

ŠKAC Alksniupių kultūros namų šokių kolektyvas „Alksna“

Vadovė: Diana Maciuvienė

Alksniupių kultūros namų vidutinio amžiaus šokių kolektyvas susibūrė 2003 m. Nuo pat susikūrimo jam vadovauja Diana Maciuvienė. Kolektyvą sudaro 8-ios poros, 7-nios jų- šeimos.  Tai itin nuotaikingas, energingas bei smagus laisvalaikio praleidimo būdas tiems, kurie mėgsta šokti, bet kartu nori ir pasportuoti bei išsikrauti ar pasikrauti geros nuotaikos sau ir žiūrovui. Amžiaus, galimybių ar įsitikinimų cenzo čia nėra. Reikli ir kūrybinga vadovė neapsiriboja tautinių šokių repertuaru, bet programoje atsirado ir pramoginių, teatralizuotų, stilizuotų Dianos Maciuvienės sukurtų šokių: „Čiulba ulba“, „Alksniupių valsas“, „Džamala“, „Pasimatymas“, „Gatvės tango“, „Kelelis tolimas“ ir kt.  Suprasdami, kad šokis, ne tik geras ir prasmingas laikas, kolektyvo nariai beveik 100 procentų lanko repeticijas, vyksta į konkursus, varžybas ir užima aukštas prizines vietas, pvz.: 2017 m. Telšių savivaldybės ir šokio studijos „Divain“ kasmet organizuojamame festivalyje „DANCE STATION – DIVAIN“ kolektyvas buvo nominuotas laureato diplomu, šokių festivalyje konkurse „Šakiai 2019“ užimta pirma vieta, 2019 m. V-tajame tarptautiniame festivalyje-konkurse „Menų mozaika“ Ventoje  kolektyvas nominuotas laureato diplomu. 2019 m. Rygoje organizuotame šokių konkurse „MERRY CRISMAS BALTIC AMBER“ kolektyvas laimėjo pirmą vietą, „BALTIC AMBER PALANGA 2020“ kolektyvas užėmė antrą vietą.

Kolektyvas dažnas svečias Lietuvos kultūros ir sporto asociacijos „Nemunas“ respublikiniuose renginiuose, Šiaulių miesto organizuojamuose renginiuose: „Ant rubežiaus“, „Šiaulių naktys“, „Rudens mozaika“, atstovauja Radviliškio rajoną įvairiuose Lietuvoje organizuojamose konkursuose ir šventėse.

Kas du metai Alksniupių kultūros namuose kolektyvas organizuoja suaugusiųjų festivalį – konkursą „O kodėl gi ne?“ į kurį pakviečiami dalyviai iš visos respublikos. Kolektyvas savo šokiais džiugina Alksniupių bendruomenę kalėdiniuose, vasaros, dainų ir sporto renginiuose, Burbiškio tulpių žydėjimo šventėse.

Alksniupių kultūros namų mėgėjų teatras „Pilnatis“ savo pastatymuose apjungia ir šokėjus. 2014 m. ir 2018 m. kartu dalyvavo Lietuvos dainų šventėse, teatro dienoje. Visapusiškas bendradarbiavimas papildo ir praplečia galimybes, laužo nusistovėjusias tradicijas bei skatina kūrybiškumą, kad nebūtų rutinos.

Uždaryti
Skip to content