Spektaklis „Lietuviškoji Nora“

Renginiai kraunami
Lietuviskoji Nora plakatas

Spektaklis „Lietuviškoji Nora“

2021-07-29 18:00 - 20:00

Vienos dalies spektaklis H. Ibseno pjesės „Lėlių namai“ ir aktorės Monikos Mironaitės gyvenimo ir kūrybos motyvais.

“Lietuviškoji Nora eina iš kartos į kartą. Gal ją vėl kas vaidins (lietuviškai!) už dvidešimties metų… Tegul ji vis tobulėja!“ (M.Mironaitė. Iš laiško Rūtai Staliliūnaitei)

Monika Mironaitė – aktorė, primadona, kurios gyvenimas ir kūryba aprėpia Lietuvos teatro šimtmetį. Tai aktorė, kurios charizmą ir išskirtinį talentą liudija daugelis jos amžininkų – teatralų ir žiūrovų, o jos dramatiško asmeninio gyvenimo istorija apipinta daugybe gandų ir legendų. M.Mironaitės sukurtas Noros vaidmuo klasikinėje H.Ibseno dramoje „Lėlių namai“ (pirmąsyk Vilniaus miesto teatre 1942m.; antrą kartą – Vilniaus rusų dramos teatre 1959m.) įėjo į Lietuvos teatro istoriją kaip vienas įdomiausių ir ryškiausių aktorės kūrybinių darbų.
Spektaklis sukurtas kaip dokumentinė mozaika iš M.Mironaitės laiškų, prisiminimų, dienoraščių, interviu, jos kūrybos vakaruose skaitytų eilėraščių ir pasisakymų, Henriko Ibseno dramos „Lėlių namai. Nora“ ištraukų, taip pat M.Mironaitės amžininkų – dukters Dagnės Jakševičiūtės, Laimono Noreikos, Juozo Baltušio, Prano Treinio. Rūtos Staliliūnaitės, Audronės Girdzijauskaitės ir kitų – prisiminimų fragmentų. Panaudotos nuotraukos iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus fondų.

Renginiuose fotografuojama. Nuotraukos gali būti viešinamos spaudoje, internete.
  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2021-07-29
Laikas:
18:00 - 20:00
Kaina:
5EUR
Renginys kategorija:

Registracija į renginį

    Pasidalinkite renginiu

    Uždaryti
    Skip to content